Kennel Tamilan Japaninpystykorvat

Mia Hautala
Ojahuhtalantie 19
29600 Noormarkku
(Pori)
FINLAND

tel. 0400-013430
Email: mia.hautala@gmail.com

Ajankohtaista 2018

Tulevat näyttelyt:




Fb-sivusto avattu, uudet kuulumiset päivittyvät jatkossa sinne

Pikauutiset

P2-pentueelle oma sivu ja kuvat (pentueet linkin alla)

Tallinna voittaja 15.4. näyttelystä upeita tuloksia:

Tamilan Miwa-Chan Tallinna Winner-18 ROP CACIB TLNW-18

Joutsenvaaran Aurinkoinen Ahku Rop EE JCH TLNjW&TLNW-18 ROP ROP-jun


Liettuan voittaja- 18 menestystä:
Tamilan Daruma Hime
UUSI C.I.B LT BALT CH Lietuan voittaja-18

LUE LISÄÄ FB:stä

Päivitetty/Update 23.04.2018

Kävijälaskuri

Käyntejä kotisivuilla:297953 kpl
Share |

Näyttelytulokset 2018

17.6. Karvia rn 
Tamilan Miwa-Chan Avk Eri1 Sa Pn-1 Sert Rop -> FI Mva (Hannele Jokisilta)
pohjanpystykorva Joutsenvaaran aurinkoinen Ahku Juk Eri1 Sa Pn-2 Sert
(Esko Nummijärvi)

16.6. Karvia rn pystykorvapäivät Sakari Poti
pohjanpystykorva Joutsenvaaran aurinkoinen Ahku Juk Eri1 Sa Pn-2 Sert

16.6. Reisjärvi rn Markku Kipinä
Tamilan Oto-Hime Juk Eri1 Sa Pn-1 Sert Rop 

9.6. Keitele rn Riitta Lahtovaara 
Tamilan Oto-Hime Juk Eri1 Sa Pn-1 Sert Rop 

3.6. Tallinna Eesti Estonia Winner-18 
Tamilan Miwa-Chan Nuk Exc 1 CQ Pn-2 Cacib
pohjanpystykorva Joutsenvaaran aurinkoinen Ahku Juk Exc1 CQ Pn2 EEjW-18

26.5. Rauma kr Tuula Savolainen 
Tamilan Murakami Nuk Eri1 Sa Pu-2 Sert 
Tamilan Unique Princess Vek Eri1 sa Pn-1 Vsp Rop-vet 
pohjanpystykorva Joutsenvaara Aurinkoinen Ahku Juk Eri1 

19.5. Oulainen rn Paavo Mattila
Tamilan Oto-Hime Juk Eri1 Sa Pn-1 Sert Rop 

12.5. Loviisa rn Mari Pajaskoski
Tamilan Xioma-Xoy Vek Eri1 Sa Pu-1 Sert Vsp Rop-vet -> FI MVA 

6.5. Tampere Nord show Leila Kärkäs
pohjanpystykorva Joutsenvaaran Aurinkoinen Ahku Juk Eri1 sa Pn-1 Sert Nord-CAC Rop 

5.5. Kajaani Jetta Tschokkinen
Tamilan Oto-Hime Pek 1 Kp Rop-pentu 

29.4. Alytus Liettu CAC-show Nina Karsdotter 
Tamilan Miwa-Chan Avk Exc1 CQ Pn-2 CAC
pohjanpystykorva Joutsenvaaran Aurinkoinen Ahku Juk Exc1 CQ jun-CAC BOB -> LT jMVA

28.4. Alytus Liettua CAC-show 
Tamilan Miwa-Chan Avk Exc1 CQ Pn-1 CAC BOB
pohjanpystykorva Joutsenvaaran Aurinkoinen Ahku Juk Exc1 CQ jun-CAC BOB

Tallinna Eesti Tallinna Winner-18 15.4.
Tamilan Miwa-Chan Nuk Eri1 Sa Pn-1 Cacib Rop Tallinna Winner 2018
pohjanpystykorva Joutsenvaaran Aurinkoinen Ahku Juk Eri1 sa Pn-1 jCAC Rop EE jCH Tallinna Winner 2018 Tallinna junior Winner 2018

Vesilahti rn 30.3. Pirjo Aaltonen
pohjanpystykorva Joutsenvaaran Aurinkoinen Ahku Juk Eri1 sa Pn-1 Sert Rop

Lahti Kv 24.3. George Schogol
Tamilan Xiomara-Xoy Vek Eri2

Tallinna Eesti 25.3. Nikola Smolic
Tamilan Zakarry Vek Eh1

Tallinna Eesti 24.3. Tino Pehar
Tamilan Zakarry Vak Eri1 Sa Pu-1 sert Rop EE Mva

Jämijärvi rn 17.3. Paavo Mattila
pohjanpystykorva Joutsenvaaran Aurinkoinen Ahku Juk Eri1 sa Pn-1 Sert Rop
Tamilan Zakarry Vek Eh1

Liettua Vilna Kv 3xcacib show Liettua Winner-18  2.-4.3.
Tamilan Daruma Hime
pe Vak Exc1 VSP N-CAC Cacib -> C.I.B LT Mva
la Vak Exc1 N-CAC Cacib Rop LtW-18
su Vak Exc1 N-CAC cacib Rop

Parkano 3.2. Veli-Pekka Kumpumäki
pohjanpystykorva Joutsenvaaran Aurinkoinen Ahku Juk Eri1 sa Pn2 Sert

Turku Kv 20.1. Tuire Okkola
pohjanpystykorva Joutsenvaaran Aurinkoinen Ahku Juk Eri1 sa Pn-1 Sert Rop
Tamilan Long Wei Avk Eri2
Tamilan Zakarry Vak Eri4
Tamilan Miwa-Chan Avk Eri4
Tamilan Unique Princess Vek Eri2
Tamilan-kennel Kasv 2Kp

Tartto Eesti kr 14.1. Iren Naarits, Eesti 
Joutsenvaaran Aurinkoinen Ahku
Juk Eri1 Sa Pn-1 jun-CAC Rop-junior Rop 

Tartto Eesti kr 13.1.  Carmen Navarro Guisado, Spain
Joutsenvaaran Aurinkoinen Ahku
Juk Eri1 Sa Pn-1 jun-CAC Rop-junior Rop