Kennel Tamilan Japaninpystykorvat

Mia Hautala
Ojahuhtalantie 19
29600 Noormarkku
(Pori)
FINLAND

tel. 0400-013430
Email: mia.hautala@gmail.com

Ajankohtaista 2018

Tulevat näyttelyt:





Fb-sivusto avattu, uudet kuulumiset päivittyvät jatkossa sinne

Pikauutiset

Tamilan Unique Princess ROP-veteraani Pn2 erikoisnäyttelyssä 25.8.18

Meille syntyi pentuja 14.8.18
2 urosta ja 1 narttu Pennut ovat varattuja.

UUSI FI EE LT MVA 2x CACIB
Tamilan Miwa-Chan

Joutsenvaaran Aurinkoinen Ahku 3xROP 2xCACIB Pärnu 6.-8.7.

LUE LISÄÄ FB:stä

Päivitetty/Update 28.08.2018

Kävijälaskuri

Käyntejä kotisivuilla:306928 kpl
Share |

Näyttelytulokset 2018

Erikoisnäyttely Lempäälä 25.8. Juha Putkonen
Tamilan Pikachu Ppek 2
Tamilan Murakami Avk Eri3 Sa
Tamilan Xiomara-Xoy Vet H
Tamilan Unique Princess Vek Eri1 Sa Pn2 Rop-Veteraani 

Raisio kr 11.8. Ichimaru Sei-Ichiro Japani 
Tamilan Murakami Avk Eri2
Tamilan Unique Princess Vek Eri1 sa Pn-2 Rop-vet Kuopio Nord 4.8. Marie Petersen 

Kuopio 4.8. Nord Marie Petersen 
Tamilan Dai-Ichi Sakura Vak Eri2 Sa Pn-3

Kuopio kr  3.8 Cox Gerard
Tamilan Dai-Ichi Sakura Vak Eri2 Sa Pn-2 

Pori 28.7. int Smolic Nikola
Tamilan Unique Princess Vek Eri1 sa Pn-2 Vsp-vet
pohjanpystykorva Joutsenvaaran Aurinkoinen Ahku Nuk Eri1 Sa Pn-1 sert cacib Rop (tuomari Riitta Lahtovaara)

Joutsa 8.7. rn Juha Putkonen
Tamilan Benjirou Vak Eri1 Sa Pu-1 Rop 

Pärnu Eesti 8.7. int Jelena Kruus, Eesti 
Tamilan Miwa-Chan Avk Eri1 Sa Pn-1 Cacib Vsp
pohjanpystykorva Joutsenvaaran Aurinkoinen Ahku Nuk Eri1 Sa Pn-1 Cacib Rop (Iuza Beradze, Czech Republic)

Pärnu Eesti 7.7. int Elisabeth Spillman Åkerlund, Ruotsi 
Tamilan Miwa-Chan Avk Eri1 Sa Pn-1 Cacib Vsp
pohjanpystykorva Joutsenvaaran Aurinkoinen Ahku Nuk Eri1 Sa Pn-1 Cacib Rop (Yevgenia Tolpina, Ukraine)

Pärnu Eesti 6.7.rn Linda Jurgens, Eesti 
Tamilan Miwa-Chan Avk Eri1 Sa Pn-1 Sert -> EE Mva Vsp
pohjanpystykorva Joutsenvaaran Aurinkoinen Ahku Nuk Eri1 Sa Pn-1Rop 

Tuusniemi rn 30.6. Jo Schepers
Tamilan Oto-Hime Juk Eri1 Sa Pn-3 Sert 

Karvia rn 17.6. 
Tamilan Miwa-Chan Avk Eri1 Sa Pn-1 Sert Rop -> FI Mva (Hannele Jokisilta)
pohjanpystykorva Joutsenvaaran aurinkoinen Ahku Juk Eri1 Sa Pn-2 Sert
(Esko Nummijärvi)

Karvia rn 16.6. pystykorvapäivät Sakari Poti
pohjanpystykorva Joutsenvaaran aurinkoinen Ahku Juk Eri1 Sa Pn-2 Sert

Reisjärvi rn 16.6. Markku Kipinä
Tamilan Oto-Hime Juk Eri1 Sa Pn-1 Sert Rop 

Keitele rn 9.6. Riitta Lahtovaara 
Tamilan Oto-Hime Juk Eri1 Sa Pn-1 Sert Rop 

Tallinna Eesti Estonia Winner-18 3.6
Tamilan Miwa-Chan Nuk Exc 1 CQ Pn-2 Cacib
pohjanpystykorva Joutsenvaaran aurinkoinen Ahku Juk Exc1 CQ Pn2 EEjW-18

Rauma kr 26.5. Tuula Savolainen 
Tamilan Murakami Nuk Eri1 Sa Pu-2 Sert 
Tamilan Unique Princess Vek Eri1 sa Pn-1 Vsp Rop-vet 
pohjanpystykorva Joutsenvaara Aurinkoinen Ahku Juk Eri1 

Oulainen rn 19.5. Paavo Mattila
Tamilan Oto-Hime Juk Eri1 Sa Pn-1 Sert Rop 

Loviisa rn 12.5. Mari Pajaskoski
Tamilan Xioma-Xoy Vek Eri1 Sa Pu-1 Sert Vsp Rop-vet -> FI MVA 

Tampere Nord show  6.5. Leila Kärkäs
pohjanpystykorva Joutsenvaaran Aurinkoinen Ahku Juk Eri1 sa Pn-1 Sert Nord-CAC Rop 

Kajaani rn 5.5. Jetta Tschokkinen
Tamilan Oto-Hime Pek 1 Kp Rop-pentu 

Alytus Liettua 29.4. CAC-show Nina Karsdotter 
Tamilan Miwa-Chan Avk Exc1 CQ Pn-2 CAC
pohjanpystykorva Joutsenvaaran Aurinkoinen Ahku Juk Exc1 CQ jun-CAC BOB -> LT jMVA

Alytus Liettua CAC-show 28.4.
Tamilan Miwa-Chan Avk Exc1 CQ Pn-1 CAC BOB
pohjanpystykorva Joutsenvaaran Aurinkoinen Ahku Juk Exc1 CQ jun-CAC BOB

Tallinna Eesti Tallinna Winner-18 15.4.
Tamilan Miwa-Chan Nuk Eri1 Sa Pn-1 Cacib Rop Tallinna Winner 2018
pohjanpystykorva Joutsenvaaran Aurinkoinen Ahku Juk Eri1 sa Pn-1 jCAC Rop EE jCH Tallinna Winner 2018 Tallinna junior Winner 2018

Vesilahti rn 30.3. Pirjo Aaltonen
pohjanpystykorva Joutsenvaaran Aurinkoinen Ahku Juk Eri1 sa Pn-1 Sert Rop

Lahti Kv 24.3. George Schogol
Tamilan Xiomara-Xoy Vek Eri2

Tallinna Eesti 25.3. Nikola Smolic
Tamilan Zakarry Vek Eh1

Tallinna Eesti 24.3. Tino Pehar
Tamilan Zakarry Vak Eri1 Sa Pu-1 sert Rop EE Mva

Jämijärvi rn 17.3. Paavo Mattila
pohjanpystykorva Joutsenvaaran Aurinkoinen Ahku Juk Eri1 sa Pn-1 Sert Rop
Tamilan Zakarry Vek Eh1

Liettua Vilna Kv 3xcacib show Liettua Winner-18  2.-4.3.
Tamilan Daruma Hime
pe Vak Exc1 VSP N-CAC Cacib -> C.I.B LT Mva
la Vak Exc1 N-CAC Cacib Rop LtW-18
su Vak Exc1 N-CAC cacib Rop

Parkano 3.2. Veli-Pekka Kumpumäki
pohjanpystykorva Joutsenvaaran Aurinkoinen Ahku Juk Eri1 sa Pn2 Sert

Turku Kv 20.1. Tuire Okkola
pohjanpystykorva Joutsenvaaran Aurinkoinen Ahku Juk Eri1 sa Pn-1 Sert Rop
Tamilan Long Wei Avk Eri2
Tamilan Zakarry Vak Eri4
Tamilan Miwa-Chan Avk Eri4
Tamilan Unique Princess Vek Eri2
Tamilan-kennel Kasv 2Kp

Tartto Eesti kr 14.1. Iren Naarits, Eesti 
Joutsenvaaran Aurinkoinen Ahku
Juk Eri1 Sa Pn-1 jun-CAC Rop-junior Rop 

Tartto Eesti kr 13.1.  Carmen Navarro Guisado, Spain
Joutsenvaaran Aurinkoinen Ahku
Juk Eri1 Sa Pn-1 jun-CAC Rop-junior Rop