Kennel Tamilan Japaninpystykorvat

Mia Hautala
Ojahuhtalantie 19
29600 Noormarkku
(Pori)
FINLAND

tel. 0400-013430
Email: mia.hautala@gmail.com

Ajankohtaista 2018

Tulevat näyttelyt:
Jämijärvi rn


Fb-sivusto avattu, uudet kuulumiset päivittyvät jatkossa sinne

Pikauutiset

pohjis Joutsenvaaran Aurinkoinen Ahku
Turku int 21.1.18 Rop Sert
Parkano 3.2. 18 pn2 sert

2xRop 2x Rop-junior 2xjun-CAC Tartto kr Viro 13.-14.1.18

Tampereen näyttelyt 25.-26.11.17 hienoja tuloksia!
pohjis Dolla 2x Rop-pentu
japsit:
Tamilan Miwa-Chan sert Cacib
Tamilan Unique Princess Vsp-vet
LUE LISÄÄ FB:stä

Päivitetty/Update 07.02.2018

Kävijälaskuri

Käyntejä kotisivuilla:284712 kpl
Share |

Näyttelytulokset 2012

pokaalit.jpg



Helsinki Voittaja-12 9.12. Leila Kärkäs
Tamilan Akio Eri2 

Helsinki Winner-12 8.12. Tom Mather, Iso-Britania
Tamilan Akio Avk Eh1
Tamilan Urban Royal Vak Eri4 Sa
Tamilan Unique Princess Vak Eri4
Tamilan ONly One Vek Eri3
Tamilan 2 Kp  

Jyväskylä Kv 11.11. Jo Schepers, Alankomaat 
Tamilan Benjirou Nuk Eri1 Sa Pu-3 Serti
Tamilan Akio Avo Eh 

Seinäjoki Kv 27.10. Markku Kipinä
Tamilan Akashi Avk Eri1 Sa (pu-5)  

Turku Kv 20.10. Tanya Ahlman-Stocmari
Tamilan Universal King Vak Eri2 Sa Pu-2 vara-Cacib
Tamilan Benika Nuk Eri1 Sa vara-Serti
Tamilan Unique Princess Vak Eri1 Sa Pn-1 Cacib Rop
Tamilan Only One Vek Eri1 Sa Pn-2 Rop-vet
Tamilan 1 Kp Rop-kasvattaja  

Tuulos rn 6.10. Riitta Lahtovaara
Tamilan Benjirou Nuk Eri1 Sa Pu-1 Serti Rop 
Tamilan Xiomara-Xoy Avk Eri1 Sa Pu-2 vara-Serti

Hyvinkää 16.9. Markku Mähönen
Tamilan Akio Avk Eri1
 
Helsinki 2.9. Markku Mähönen
Tamilan Vroom Vroom Vak Eri1 Sa Pu-3  

Köyliö rn 1.9. Pirjo Aaltonen (rotu ja ryhmä, Bis Paavo Mattila)
Sakura Zensen Little White Star Juk Eri1 Sa Pn-2 Serti
Tamilan Unique Princess Vak Eri 1 Sa Pn-1  Rop Ryp-1 BIS-1

Erikoisnäyttely Kangasala 26.8. Margaret Craig
Tamilan Xiomara-Xoy Avo Eh
Tamilan Universal King Val Eh
Tamilan White Rose Avk Eri2 Sa vara-sert
Tamilan Unique Princess Vak Eri3 Sa
Tamilan Only One Vek Eri2 Sa Pn-3 
Tamilan Kasv 1 Kp  Rop-kasvattaja

Luumäki rn 26.8. Juha Putkonen
Tamilan Akashi Nuo Eh1 

Tervakoski Kv 25.8. Maija Mäkinen
Tamilan Yam Yam Avo H 

Luumäki 26.8. Juha Putkonen
Tamilan Akashi Nuo Eh 

Ikaalinen rn 18.8. Tanya Ahlman-Stocmari (ryhmä&Bis Maret Kärdi, Viro)
Sakura Zensen Little White Star Juk Eri2 Sa Pn-4
Tamilan Unique Princess Vak Eri1 Sa Pn-1  Rop Ryp-1 BIS-2

Kouvola 18.8. Denis Kuzelj, Kypros 
Tamilan Akashi Nuk Eri2
Tamilan Benjirou Nuk Eri3
Tamilan Xiomara-Xoy Avo Eh 

Kuopio Kv 5.8. Kostopoulos George, Kreikka  
Tamilan Akio Nuk Eri1 Sa Pu-1 Sert Cacib Vsp
Tamilan Benjirou Nuk Eri2

Kuopio Kv 4.8. Birgitta Svarstad, Ruotsi
Tamilan Akio Nuk Eri1 Sa Pu-1 Sert Cacib  Rop 
Tamilan Vroom Vroom Vak Eri1 Sa Pu-3

Mikkeli Kv 29.7. Paula Rekiranta
Tamilan Benjirou Nuk Eri1 Sa Pu-3 Sert

Pori Kv 28.7. Marja Talvitie
Tamilan Universal King Vak Eri1 Sa Pu-2 Cacib
Tamilan Urban Royal Vak Eri2
Tamilan White Rose Avk Eh3
Tamilan Unique Princess Vak Eri1 Sa Pn-3 vara- Cacib
Tamilan Only One Vek Eri2 Sa Pn-4
Sakura Zensen Little White Star Juk Eri1
Tamilan Kasv 1 Kp Rop-kasvattaja

Forssa 14.7. Saija Juutilainen
Tamilan Urban Royal Vak Eri1 Sa Pu-3
Tamilan White Rose Avk Eri2
Tamilan Unique Princes Vak Eri1 Sa Pn-1 Vsp
Tamilan Only One Vek Eri1 Sa Pn-2 Rop-Vet
Tamilan Kasv 1 Kp Rop-kasvattaja

Leivonmäki 14.7. Esko Nummijärvi
Tamilan Benjirou Nuk Eh

Kotka 17.6. Sue Bownds Australia
Tamilan Akashi Nuo Eh
Tamilan Xiomara Xoy Avo Eh

Helsinki 16.6. Susanne Homli
Tamilan Vroom Vroom Vak Eri1 Sa Pu-1 Vsp Cacib

Kangasniemi 10.6. Hanna-Riina Aho
Tamilan Benjirou Juk Eri2 Sa Pu-2 Vara-Sert

Tuuri 10.6. Rainer Vuorinen
Tamilan Akio Nuo Eri1

Salo 9.6. Zidy Munsterhielm-Ehnberg
Tamilan Yam Yam Avk Eri1 Sa Pu-3 Sert
Tamilan Vroom Vroom Vak Eri2 Sa Pu-2

Iitti 9.6 Esa Ruotsalainen
Tamilan Akashi Nuk Eri1 Sa Pu-1 Sert Vsp

Mänttä-Vilppula 3.6. Kirsi Honkanen
Tamilan Benjirou Jun Eri
Tamilan Akio Nuo Eh

Joensuu Kv 27.5. Esko Nummijärvi
Tamilan Vroom Vroom Vak Eri1 Sa Pu-1 Rop Cacib

Pori rn 20.5. Rita Reyniers, Belgia
Tamilan Zakarry Avk Eh1
Tamilan Urban Royal Vak Eri1 Sa Pu-2
Tamilan Quick`Silver Vek Eri2
Tamilan White Rose Avk Eri1 Sa Pn-4  Vara-Sert
Tamilan Unique Princess Vak Eri1 Sa Pn-1 Rop
Tamilan Kasv 1 Kp Rop-kasvattaja

Kyröskoski rn 17.5. Juha Putkonen
Tamilan Akashi Nuk Eri1 Sa Pu-1 Rop Sert

Tampere Kv 13.5. Riitta Lahtovaara (nartut), Espen Engh, Norja (urokset+Rop)
Tamilan Akhashi Nuk Eri2
Tamilan Akio Nuo H
Tamilan Urban Royal Vak Eri4
Tamilan Vroom Vroom Val Eh
Tamilan Quick´Silver Vek Eri1 Vsp-veteraani
Tamilan Unique Princess Vak Eri1 Sa Pn-1 Cacib Vsp
Tamilan Kasv 1

Hamina 12.5. Zorica Salijevic
Tamilan Akashi Nuk Eri2
Tamilan Vroom Vroom Vak Eri3

Lahti rn 6.5. Joseph van Hummelen, Belgia
Tamilan Akashi Nuk Eri2 Sa
Tamilan Xiomara-Xoy Avk Eri2 Sa
Tamilan Vroom Vroom Vak Eri2 Sa Pu-2

Jämsä rn 5.5. Anneli Sutela
Tamilan Benjirou Juk Eri1 Sa Pu-1 Serti Vsp 

Viro Tallinna, Tallinna-Winner 2012 14.4. Helin-Kasuk Tenson
Tamilan Akio Nuk Eri1 Pu-1 Rop Sert Cacib Tallin-Winner-2012

Vaasa  Kv 14.4. Nils-Arne Törnlöv
Tamilan Zakarry Avk Eri1
Tamilan Urban Royal Vak Eri3 Sa Pu-4
Tamilan Unique Princess Vak Eri3 Sa
Tamilan Only One Vek Eri1 Sa Pn-2 Rop-Vet
Tamilan Kasv 1Kp Rop-kasvattaja

Lappeenranta 9.4. Phyllis Poduschka-Aigner
Tamilan Akashi Nuk Eri1

Korpilahti rn 1.4.  Markku Kipinä
Tamilan Benjirou Juk Eri1 Sa Pu-3 Serti

Eno rn 3.3. Leni Finne
Tamilan Akashi Nuk Eri1 Sa Pu-2 Vara-Serti

Tuusniemi rn 26.2. Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
Tamilan Benjirou Jun H

Keuruu rn 5.2. Maija Mäkinen
Tamilan Benjirou Jun H