Kennel Tamilan Japaninpystykorvat

Mia Hautala
Ojahuhtalantie 19
29600 Noormarkku
(Pori)
FINLAND

tel. 0400-013430
Email: mia.hautala@gmail.com

Ajankohtaista 2018

Tulevat näyttelyt:





Fb-sivusto avattu, uudet kuulumiset päivittyvät jatkossa sinne

Pikauutiset

Tamilan Unique Princess ROP-veteraani Pn2 erikoisnäyttelyssä 25.8.18

Meille syntyi pentuja 14.8.18
2 urosta ja 1 narttu Pennut ovat varattuja.

UUSI FI EE LT MVA 2x CACIB
Tamilan Miwa-Chan

Joutsenvaaran Aurinkoinen Ahku 3xROP 2xCACIB Pärnu 6.-8.7.

LUE LISÄÄ FB:stä

Päivitetty/Update 28.08.2018

Kävijälaskuri

Käyntejä kotisivuilla:306928 kpl
Share |

Näyttelytulokset 2011

Explanations:
ROP pentu = BOB puppy/BIR valp
VSP pentu = BOS puppy/BIM valp
ROP vet = BOB veteran / BIR veteran
KP = Prize of Honour / HP
H/Hyvä = Good / God
EH/Erittäin Hyvä = Very Good / Mycket God
ERI/Erinomainen = Excellent / Utmärkt
SA/CQ = Sertinarvoinen/Certificat quality
SERT= CAC / Cert
Vara-Sert = Res.CAC /res.Cert
Cacib = kansainvälinen serti
PU = Best Male and placed / Bästa hane
PN = Best female and placed / Bästa tik
VSP = Best of Opposite sex / BIM
ROP = Best of Breed / BIR
MVA = Champion
C.I.B = Champion of International Beauty

tikku_lyhyt.jpg

Helsinki Kv 4.12. Lilian Christensen, Tanska
Tamilan Akio Juk Eri3

Helsinki Kv 3.12. Unto Timonen
Tamilan Akio Juk Eri4

Jyväskylä Kv 20.11. Robert Blumel, Itävalta
Tamilan Akashi Juk Eri2
Tamilan Benjirou Juk Eri3

Jyväskylä Kv 19.11. Theo Leenen, Belgia
Tamilan Akashi Jun Eh
Tamilan Benjirou Jun Eh

Seinäjoki Kv 29.-30.10 Hanna-Riina Aho
Tamilan Zakarry Nuo Eh

Hyvinkää 17.9. Maret Kärdi, Eesti
Tamilan Benjirou Pek 1 Kp Rop-pentu
Tamilan Xiomara-Xoy Avo Eh

Sastamala rn 4.9. Nikolai Sedyh, Venäjä
Tamilan Akio Juk Eri1 Sa Pu-4
Tamilan Zakarry Juk Eri2 Sa
Tamilan Urban Royal Vak Eri1 Sa Pu-2
Tamilan Unique Princess Vak Eri1 Sa Pn-1 Vsp
Tamilan Only One Vek Eri1 Sa Pn-4 Rop-veteraani
Jasam´s Magic Girl to Tamilan Avk Eri1 Sa Pn-3 Vara-Sert
Kennel Tamilan 1 Kp Rop-kasvattaja BIS-2 kasvattaja

Vantaa 4.9. Harto Stocmari
Tamilan Xiomara-Xoy Avo Eh

Norja Tromsa Kv 28.8. Monica Selbach
Tamilan Unique Princess Vak Eri1 Sa Pn-1 Serti Cacib Rop N MVA POHJ MVA

Ristiina Rn 27.8. Esko Nummijärvi
Tamilan Benjirou Pek 1

Ruotsi Eskilstuna Kv 21.8.
Tamilan Vroom Vroom Avk Eri1 Sa Serti S MVA POHJ MVA

Heinola 21.8. Rafael Malo Alcrudo, Espanja
Tamilan Benjirou Pek1 Kp Rop-pentu
Tamilan Akashi Juk Eri1 Sa Pu-2 Vara-Serti

Kouvola 20.8. Jens Ramsing
Tamilan Benjirou Pek1 Kp Rop-pentu
Tamilan Akashi Eva (ei suostunut liikkumaan kehässä)

Kuopio Kv 7.8. Janiki Steinbock, Israel
Tamilan Benjirou Pek1 Kp Rop-pentu

Saarijärvi 6.8. Harry Tast
Tamilan Benjirou Pek1 Kp Rop-pentu

Pori Kv 31.7. Jussi Liimatainen
Tamilan Yam Yam Nuo Eh
Tamilan Unique Princess Vak Eri2 Pn-2 Vara-Cacib

Tanska Vejen Kv 28.-31.7.
Tamilan Vroom Vroom
‎28.7 Judge Theo Leenen, EXC1, CK, BM3, CAC -> DK CH
‎30.7 Judge Davida Brown, EXC1, CK, BM1, CACIB, BOB
‎31.7 Judge Kresten Scheel, EXC2, CK, BM4

Lammi 10.7. Maija Mäkinen
Tamilan Akio Juk Eri1 Sa Pu-1 Sert Vsp

Hyvinkää 9.7. Zoran Brankovich, Serbia
Tamilan Yam Yam Nuk Eri2

Kokkola 3.7. Natasa Blanusa, Kroatia
Tamilan Zakarry Jun Eh

Juva 3.7. Harry Tast
Tamilan Akashi Jun Eh

Kotka 19.6. Michael Leonard, Irlanti
Tamilan Akashi Jun Eh

Alavus Erikoisnäyttely 11.6. Matti Tuominen
Tamilan Zakarry Jun Eh
Tamilan Xiomara-Xoy Nuo H

Varkaus Kr 28.5. Juha Putkonen
Tamilan Akashi Pek1 Kp Rop-pentu

Lapua Ry 21.5. Markku Kipinä
Tamilan Zakarry Juk Eh

Hamina Kr 21.5. Maija Mäkinen
Tamilan Akashi Pek1 Kp Rop-pentu

Rauma Kr 14.5. Maria Dekaristou, GR
Tamilan Yam Yam Nuk Eri1 Sa Pu-3 Vara-Serti

Tampere Kv 7.5. Anna-Maria Tarjan, Unkari
Tamilan Akio Pek1 Kp Vsp-pentu

Lahti pentunäyttely 1.5. Juha Putkonen
Tamilan Akio Pek1 Kp Pu-2

Lahti rn 1.5. Willemin van Deijl
Tamilan Ice Angel Vek Eri1 Sa Pn-4 Rop-veteraani

Ruovesi rn 25.4. Pekka Teini 
Tamilan Akio Pek1 Kp Pu-1 Rop-pentu

Lappeenranta Kv 24.4. Hanne Laine-Jensen
Tamilan Akashi Pek1

Lahti Kv 22.4. Yvonne Meintjes, Au
Tamilan Xiomara-Xoy Nuk Eri1 Sa

Helsinki Nutro-Puppy-show 16.4. Jussi Liimatainen
Tamilan Akio Pek1 Kp Pu-1 Rop-pentu

Vaasa Kv 9.4. Paula Rekiranta
Tamilan Zakarry Juk Eri1

Korpilahti rn 27.3. Riitta Lahtovaara
Tamilan Vroom Vroom Vak Eri3
Tamilan Ice Angel Vek Eri2 Sa Pn-4

Lohja Puppy-show 20.3. Esa Ruotsalainen
Tamilan Akio Pek1 Kp Pu-1 Rop-pentu

Vilna Liettua Kv 20.3. Matti Tuominen
Chezzay´s Echo of Eros  Vak Eri1  LT CAC Cacib LT Mva Baltic Mva C.I.B

Vilna Liettua Kv 19.3. Vija Klucnience
Chezzay´s Echo of Eros  Vak Eri1  LT CAC

Lohja Puppy-show 19.2. Säde Hohteri
Tamilan Akio Pek1 Kp Pu-1 Rop-pentu

Turku Kv 22.1. Eli-Marie Klepp, Norja
Tamilan Zakarry Juk Eri2
Chezzay´s Echo of Eros Vak Eri1 Sa Pu-2 Vara-Cacib